środa, 25 maja 2011

Luizę pilnie sprzedam

''Luizę pilnie sprzedam'' Danuta Noszczyńska

Mój pierwszy kontakt z Danuta Noszczyńską.Bardzo udany!!!Dawno się tak nie uśmiałam-książka idealna na poprawę humoru po ciężkim dniu pracy.:) Z pewnością sięgnę po kolejne powieści autorstwa pani Noszczyńskiej. 


Opis.
Luiza od zawsze była wychowywana przez tatusia.Ojciec dbał o nią najlepiej jak umiał i starał się by nic jej nie brakowało. Nie było to łatwe zadanie gdyż nie pracował zawodowo.Ojciec Luizy utrzymywał się z hazardu i przekrętów.Wiodło mu się całkiem dobrze-do momentu gdy w dwudzieste pierwsze urodziny córki postanowił pokazać jej 'swój świat'.Niestety w tym dniu dobra passa się skończyła.Luiza wraz z ojcem przegrała w kasynie dość dużą sumę i w tym momencie zaczęły się problemy.Owe przegrane pieniądze należały do pewnego bandziora,który z pewnością będzie próbował je odzyskać. Bohaterowie zastanawiają  się w jaki sposób zdobyć tak dużą sumę i to w krótki czasie.Postanawiają dokonać oszustwa matrymonialnego.Ale Luiza nie ma zamiaru spędzić reszty swojego życia z podstarzałym nuworyszem i próbuje zdobyć pieniądze w inny sposób.Oczywiście ,jak przystało na córkę hazardzisty,w niekoniecznie legalny sposób.W tym momencie następuje cały szereg przezabawnych wydarzeń,które ostatecznie układają się w spójną i nieco zaskakującą całość.


Moje wrażenia.
Na okładce książki znajduje się zdanie ,które skłoniło mnie do sięgnięcia po nią.Ostrzegamy: nie jest to książka dla miłośników ponurego realizmu!! Zdecydowanie nie jest to powieść realistyczna, ale nie jest tez romansem w pełni tego słowa znaczeniu. Moim zdaniem to taka bajka dla dużych dziewczynek.Bajka z solidną porcja dobrego humoru.Zwariowana opowieść i nieźle zakręcona fabuła-autorka wielokrotnie zaskakuje czytelnika nieoczekiwanymi zwrotami akcji.Do tego lekkość pióra i galeria oryginalnych postaci .To wszystko sprawia,że "Luizę pilnie sprzedam" czyta się szybko,miło i z uśmiechem na twarzy.Idealne czytadło podczas wylegiwania się na leżaku w ogrodzie lub na słonecznej plaży. Jeśli nie wiecie jaka książkę zabrać na wakacyjne wojaże-serdecznie polecam wam "Luizę pilnie sprzedam".


Ocena- 6/6

1 komentarz:

  1. Przyjaźnię się z takimi książkami, idealna lektura na lato.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...