niedziela, 8 maja 2011

' Kleptomanka ' Jenny Pollack

' Kleptomanka ' Jenny Pollack
Mimo iż od kilku lat nie jestem nastolatka to i tak uwielbiam sięgać po powieści dla młodzieży. Jakiś sentyment chyba.
'Czy miałaś kiedyś przyjaciółkę,która we wszystkim była lepsza od Ciebie?'To zdanie ,znajdujące się na okładce książki,przyciągnęło moją uwagę.Nastąpiła chwila zastanowienia,po której jednak wypożyczyłam tą książkę.Bo przecież i jak ,w pewnym okresie życia,miałam taką przyjaciółkę.
Julie Prodsky-bohaterka książki.Trochę zagubiona w nowej szkole,zwykła nieśmiała nastolatka.Poznaje Julie Braverman najfajnieszą osobę jaka spotkała.Dziewczyny szybko się zaprzyjaźniają.Julie B. jest we wszystkim lepsza-ładniejsza,wraca do domu o której godzinie chce i nosi cichy których niejedna dziewczyna jej zazdrości.A już na pewno zazdrości ich Julie P. Wkrótce okazuje się że imponująca kolekcja ubrań jest wynikiem kradzieży w sklepach,a Julie P. poznaje tajniki tego zajęcia.Staje się tytułową kleptomanką.Dziewczynę dopadają jednak wyrzuty sumienia-nie umie tak żyć i chce przestać to robić.Czy przyjaźń się skończy gdy jedna z nich przestanie to robić?

Serdecznie polecam przeczytanie tej książki.Historia o przyjaźni,dojrzewaniu z Nowym Jorkiem w tle.Lekkość pióra sprawia,że książkę szybko się czyta- w sam raz na jedno popołudnie.Idealna gdy chcemy na chwile oderwać się od codzienności i przeczytać coś co nie wymaga od nas zbyt wiele myślenia a pozostawia miejsce na chwile refleksji.

Co ciekawe autorka Jenny Pollack zawarła w powieści wiele autobiograficznych wątków.Sama w latach osiemdziesiątych zajmowała się'zdobywaniem' ubrań w znanych marek.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...