poniedziałek, 13 lutego 2012

"Jej mężczyźni" Małgorzata Napierajowa.

"Jej mężczyźni" to książka którą  koniecznie musiałam przeczytać. Wiedziałam to od momentu zobaczenia zapowiedzi na stronie wydawnictwa. Jednak gdy powieść była już w moich rękach, długo zwlekałam z lekturą. Właściwie nie wiem dlaczego. Może ze względu na trudną tematykę książki. A może po prostu szukałam odpowiedniego momentu. Odpowiedni moment i nastrój to fakty bardzo pożądane przy lekturze tej pozycji. To książka od której nie można się oderwać ale pod warunkiem, że jest się w nastroju na tego typu historie.

"Jej mężczyźni" to historia życia Marysi Pietkiewicz. Jako nastolatka została brutalnie zgwałcona. To wydarzenie kładzie cień na jej życie i na kontakty z mężczyznami. dziewczyna jeszcze długo nie potrafi zaufać i otworzyć się na miłość. Z czasem kobieta poznaje odpowiedniego mężczyznę i zakłada z nim rodzinę. Owocem tego niełatwego związku są dwaj wspaniali synowie. Wszystko układa się dobrze do momentu niespodziewanej śmierci męża Marysi. To wydarzenie całkowicie reorganizuje życie kobiety. Wprowadza zamęt i niepewność dnia jutrzejszego. Jednak Marysia potrafi sobie poradzić i w tej sytuacji. Zaczyna zupełnie nowy etap w swoim życiu. Wszystko się powoli układa- kobieta oddaje się swojej pasji tym samym zyskując spokój i szczęście. A na horyzoncie pojawia się też nowa miłość choć mężczyzna jest znany od dawna.

Książka Marii Napierajowej to niezwykła i pełna ciepła opowieść. Autorka z prostota i lekkością prezentuje nam losy Marysi. W książce jest miejsce zarówno na łzy smutku jak i łzy szczęścia. Wiele momentów z pewnością wzruszy niejednego czytelnika. Osobiście najbardziej podobały mi się opisy życia rodzinnego Marysi i historie związane z jej dziećmi- wtedy uśmiech gościł na mojej twarzy.:)

"Jej mężczyźni" to opowieść o rozterkach życiowych. O tym jak los ciężko potrafi nas doświadczyć odbierając nam nadzieję na lepsze jutro. To opowieść o życiu boleśnie skrzywdzonej kobiety, która mimo wszystko potrafi się odnaleźć w niełatwej sytuacji. Autorka stara się przekazać czytelnikowi iż nigdy nie można przestać walczyć i tracić nadziei. Podczas lektury tej książki możemy dojść do wniosku iż w życiu nic nie jest wieczne. W każdym momencie możemy wszystko stracić, ale też i zyskać o wiele więcej. Szczęście jest na wyciągnięcie ręki i tylko od nas zależy czy będziemy potrafili po nie sięgnąć. Patrząc na historię Marysi dochodzę do wniosku iż nie ma w życiu takiego cierpienia po którym człowiek nie potrafiłby się podnieść. Oczywiście pod warunkiem, że ma choć odrobinę woli życia.

Gorąco polecam lekturę tej książkę każdemu ale, tak jak zaznaczyłam na początku, jest to historia wymagająca odpowiedniego stanu duszy u czytelnika. "Jej mężczyźni" to opowieść w której każdy znajdzie coś dla siebie. Zawiera uniwersalne prawdy dotyczące życia. Autorka, mimo trudnego tematu. stworzyła ciepłą i pełną humoru historię. Zdradzę tylko, że książka ma w sobie coś magicznego.Co? Przekonajcie się sięgając po nią. Ja czytałam ją w bardzo trudnym dla mnie okresie życia. Przyznaję iż ta lektura bardzo mi pomogła zrozumieć pewne rzeczy. Polecam!!

Moja ocena- 5/6
Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Novae Res.
"Jej mężczyźni" Maria Napierajowa
wydawnictwo: Novae Res
data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7722-170-9
liczba stron: 378

15 komentarzy:

 1. O książce kiedyś słyszałam, dzięki twojej recenzji wiem, że muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie słyszałam o tej książce, ale chyba przyszła pora, żeby to zmienić :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie wiem, czy mam ochotę na jej przeczytanie. Tematyka niby ważna, ale chyba na razie sobie ją odpuszczę. Może kiedyś sięgnę po nią? Na dzień dzisiejszy jednak nie biorę jej pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nic. Jednak jeśli będziesz kiedyś miał okazję to gorąco polecam.

   Usuń
 4. Ja też mam jedną książkę Wydawnictwa Novae Res przed sobą :) Ta jakoś nie wpadła mi wcześniej w oko, ale bardzo zazdroszczę Ci jej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co ciekawego dostałaś???
   Jeśli jesteś zainteresowana ta książką chętnie Ci pożyczę albo wymienię:)

   Usuń
 5. Zapraszam Cię do zabawy Perfect Woman.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka poruszająca trudny temat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak bardzo poruszająca. Ale jest wiele momentów które potrafią rozbawić.

   Usuń
 7. Jakoś nie mogę się przekonać do książek polskich autorów. Czytam tylko literaturę zagraniczną. Zapraszam do mnie na konkurs. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele tracisz skreślając książki polskich autorów. Naprawdę można trafić na bardzo wartościowe lektury.

   Usuń
 8. Mnie aż tak ta książka nie zachwyciła. Miała dobre momenty, ale ogólnie wydała mi się trochę nieprzemyślana. Najbardziej podobał mi się wiersz na końcu :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...