piątek, 20 stycznia 2012

Niebezpieczna układanka

"Niebezpieczna układanka" autorstwa Jayne Ann Krentz to książka idealna na długie zimowe wieczory. Można schować się pod ciepłym kocykiem i zagłębić w lekturze. Dzięki niewielkiej ilości stron z pewnością przeczytamy ją w ciągu jednego wieczora. Przyjemny język, pogmatwane wątki, tajemnica oraz romans- to wszystko sprawia, że od lektury nie będziemy mogli się oderwać.

"Niebezpieczna układanka" to opowieść o Sarze- trzydziestolatce, która prowadzi nieustabilizowany tryb życia. Można nawet powiedzieć, że jest czarną owcą w swojej rodzinie. Jedyną osobą, która ją rozumie jest jej wujek Lowell. Pewnego dnia Sara jest zaniepokojona zniknięciem ulubionego członka rodziny. Wyrusza na poszukiwania. Musze dodać iż Sara jest bardzo oryginalna osóbką. Z początku mamy wrażenie iż jest trochę nieporadna i zagubiona- zupełnie jak mała dziewczynka. Z czasem jednak obserwujemy jej przemianę- w odważną i potrafiącą o siebie zadbać kobietę. Niestety Sara ma tendencję do ściągania na siebie poważnych kłopotów i niebezpieczeństw...

W trakcie poszukiwań wuja, Sara trafia do jego przyjaciela- Adriana. Tajemniczy mężczyzna jest pisarzem i zdaje się , że wie na temat Sary więcej niż ona sama by chciała żeby wiedział. Coś zaczyna łączyć ta dwójkę. Nieoczekiwanie dla Sary- pojawia się uczucie. Adrian towarzyszy jej w poszukiwaniach wuja- to ich zbliża do siebie. Pojawiają się kolejne przeszkody i niebezpieczeństwa.

Gdzie jest wuj Lowell?? Kim jest tajemniczy Wilk? Komu zależy na uprowadzeniu Sary? Jak się ułoży związek kochanków? Po odpowiedzi na te pytania zapraszam do lektury "Niebezpiecznej układanki". Zapewniam, że zbyt długo nie będziecie musieli czekać na rozwiązanie zagadki. Dla mnie było ono oczywiste- jeszcze przed końcem powieści.

Moja ocena książki- 3,5/6Za możliwość przeczytania dziękuję Pani Monice z Wydawnictwa Mira.

"Niebezpieczna układanka"
wydawnictwo: Wydawnictwo Mira
data wydania: maj 2011
ISBN: 978-83-238-7940-4
liczba stron: 240


11 komentarzy:

 1. Zapowiada się ciekawie. :) Chętnie ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo że ocena nie jest za wysoka to i ja bym się skusiła na tę pozycję:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta tajemniczość obecna w powieści przyciąga i kusi..szkoda tylko, że układankę tak szybko się rozszyfrowuje. Niemniej, zapamiętam ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akurat szybko rozwiązałam tą zagadkę ale może dla Ciebie na dłużej będzie wciagająca:)

   Usuń
 4. Nazwisko autorki jest mi znane, choć już nie pamiętam co jej czytałam. Być może za jakiś czas zajrzę i do tej.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ja też znam to nazwisko- tylko nie pamiętam co czytałam tej autorki. Muszę poszperać w necie:)

   Usuń
 5. A tą chętnie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Recenzja na prawdę zachęca, ale ocena książki na 3,5/6 już nieco mniej. Wygląda na to, że "Niebezpieczna układanka" nie jest aż tak zachwycająca. Jednak na plus przemawia też okładka, więc przy jakiejś okazji poszukam i przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...