czwartek, 26 stycznia 2012

Intymne sprawy. 21 pytań na temat seksu, które zadają sobie kobiety


Seks- to temat , który towarzyszy nam w życiu codziennym. W dzisiejszych czasach na każdym kroku spotykamy się z mniejszymi bądź większymi aluzjami i podtekstami seksualnymi. Telewizja, internet, kolorowa prasa- wszędzie znajdziemy ten temat. Do tego bilbordy na ulicach- często w reklamach jest wykorzystywany ten temat.W końcu jest chwytliwy i może zapewnić dobra sprzedaż produktu. Ale jak to jest właściwie z tym seksem? Czy jest to temat tabu, czy już nie? Czy my kobiety wiemy wszystko o nim? Czy może sa rzeczy o które chciałybysmy zapytać ale się wstydzimy? No i najwazniejsze- w nazym chrześcijańskim społeczeństwie- co na to religia i kosciół? Na te, oraz wiele innych pytań, znajdziemy odpowiedzi w tym poradniku.

"21 pytań na temat seksu" to książka która ma za zadanie ukazać seks oczami Boga. Autorki Linda Dillow i Lorraine Pinutus stworzyły książkę specjalnie dla kobiet.Problem z perspektywy płci pięknej wygląda trochę inaczej niż z punktu widzenia mężczyzn. To my kobiety często wstydzimy się rozmawiać na ten temat. Seks jest zazwyczaj tematem tabu-zwłaszcza dla chrześcijanek. Jesteśmy wychowywane w przekonaniu iż jest on czymś o czym nie wypada mówić głośno. Zazwyczaj problemy z nim związane zostają za drzwiami naszych sypialni. Autorki , w mądry i kompetentny sposób, przekonują , że warto na ten temat rozmawiać. Niewiele jest tego typu pozycji na rynku. Książki dotyczące seksu są zazwyczaj pisane przez mężczyzn. Osobiście znam niewiele poradników napisanych przez kobietę dla kobiety. Autorki "21 pytań na temat seksu" w doskonały sposób zlokalizowały tę niszę na rynku wydawniczym. Wydały książkę, która pomaga zrozumieć wiele kwestii związanych z seksem. Jednocześnie nie jest to pozycja niestosowna z punktu widzenia kościoła. Pozwala zrozumieć jak być dobrą chrześcijanką i jednocześnie namiętną kochanką.

Autorki postanowiły odpowiedzieć na tytułowe 21 pytań związanych z seksem. Swoja książkę podzieliły na trzy części. Mianowicie- na pytania, które najmniej doskwierają po takie, które często spędzają sen z powiek.  Autorki poruszają między innymi problem samoakceptacji, różnicy charakterów, zdrady, braku ochoty na seks. Swoje opinie opierają na osobistych przeżyciach, ale także na opiniach czytelniczek.Odpowiadają w bardzo wyczerpujący, jak dla mnie sposób.

Co mi się najbardziej spodobało w tej książce? Z pewnością fakt iż nie trzeba jej przeczytać całej, aby dowiedzieć się czegoś na absorbujący nas temat. Zawsze możemy otworzyć ja na rozdziale z problemem, który akurat nas zainteresował. Dodatkowo czytając ten poradnik miałam wrażenie jakbym rozmawiała o tych wszystkich sprawach ze swoja najlepszą przyjaciółką, podczas naszych cotygodniowych ploteczek. Autorkom udało się stworzyć atmosferę intymności- co ma duże znaczenie gdy poruszamy tak trudny temat.
Z pewnością powrócę do tej pozycji jeszcze nie raz. Obecnie poleciłam ją swojej młodszej siostrze:)
Gorąco zachęcam do zapoznania się z "21 pytań na temat seksu".

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Esprit.

16 komentarzy:

 1. Przyznam szczerze, że jestem ciekawa tych pytań, a bardziej nawet odpowiedzi jakie udzielają na nie autorki. Chętnie sięgnę po tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. O dobrze, że jest książka "od bab dla bab" ;) Bo faktycznie dużo tego typu poradników jest napisanych przez facetów, a męski punkt widzenia z kobiecym nie są jednakowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie- masz rację. Męski punkt widzenia czasami bardzo odbiega od tego kobiecego.

   Usuń
 3. Ale dlaczego 'trudny temat' ? ;) Temat jak temat. W pierwszej chwili, uznałam, że pozycja będzie interesująca, zmieniłam jednak zdanie - nie czuję potrzeby dowiadywania się, jak być dobrą chrześcijanką i jednocześnie namiętną kochanką. :D Wolę coś bez podtekstu religijnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz nie dla każdego seks jest łatwym tematem, o którym może bez oporów rozmawiać. Sadzę, że nie jest to tylko ksiażka dla osób wierzących. Ale jak uważasz- w końcu nikt Cię nie zmusza:P

   Usuń
 4. Mam z tej serii inną książkę i również mi się podobała. Z chęcią poznam i tę prezentowaną przez Ciebie:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jaką książkę masz z tej serii? Chętnie się zapoznam.

   Usuń
 5. Z chęcią sięgnę po tę pozycję wydaje się być interesująca :)

  Myślę, że spokojnie w weekend możemy siąść do naszego wyzwania, na pewno znajdę na to ( w końcu) czas. Narobiłaś mi ochoty czekoladą i tym ciastem bananowym <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam:) jest to dobrze napisany poradnik-od kobiet dla kobiet.

   Daj znać na forum jak będziesz miała czas. A z tą czekoladą i ciachem sama sobie narobiłam ochoty:P Chyba nie wytrzymam do weekendu:P

   Usuń
 6. Ja na zupełnie inny temat-w sprawie Włóczykijki. Spokojnie, jeśli o mnie chodzi, to mogłam czekać i dłużej, nic się nie dzieje. Tylko martwiłam się, że wysłałaś i zaginęła,i byłby przestój, a to byłoby ze szkodą dla akcji. w każdym razie nie ma problemu.
  Życzę zdrówka i radosnego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna recenzja :)

  Pozdrawiam ciepło i zapraszam do mnie:

  papierowyazyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Dopiero zaczynam - proszę o pomoc :)

  http://uzaleznionaodczytania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydawnictwo Esprit ma wiele, naprawdę wiele super książek, które nie tylko rozwijają sferę duchową, ale także uczą. Tej pozycji jeszcze nie miałam okazji przeczytać, ale może kiedyś... :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak na razie sobie odpuszczę...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...