piątek, 29 kwietnia 2011

Krzyk ciszy

Krzyk ciszy

Elizabeth Flock
Opinia
Bardzo dobra książka. Uważam że powinien ja przeczytać każdy kto za wszelką cenę dąży do perfekcji w tym co robi.Dlaczego?Ponieważ pokazuje co może stać się z człowiekiem ciągle goniącym za nieuchwytnymi ideałami.Z człowiekiem który żyje w ciągłym stresie,nie ma czasu na nic poza pracą. To dotyczy każdego z nas. A może czasami warto zwolnić,dać sobie czas na myślenie,na drobne przyjemności życia codziennego?Może warto skupić się na tym co nas otacza a nie tylko gonić za praca,za pieniądzem...

Przejmująca powieść.Psychologiczne studium kilku jednostek nie dostosowanych do życia w społoczeństwie,a obecnie przebywających w klinice psychiatrycznej.Dowiadujemy się dlaczego tam trafili,jakie były motywy ich zachowań.No i do tego główna bohaterka ,która musi nauczyć się kochać sama siebie.Poznajemy jej przeszłość-nieciekawe relacje z rodzicami,toksyczny związek z zaborczym i agresywnym mężem.To wszystko wpłynęło na jej załamanie psychiczne. Ale nie sztuką jest ucieczka od rzeczywistości.Sztuka jest stawienie jej czoła i nauka życia w tym chorym,otaczającym nas świecie...


Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba

Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba

Fannie Flag


Pełna humoru i ciepła opowieść o 'zwariowanej' staruszce Elner. Momentami wzruszająca,za chwile rozśmieszająca do łez.Napisana lekkim i przystepnym jężykiem co sprawia że z łatwością sie ją czyta.


Powieść pokazująca w ciekawy sposób związki rodzinne,przemijanie i śmierć.Oraz to jak nasze życie ma wpływ na losy innych,często nam nieznanych osób.Jest to moja pierwsza powieść tej autorki.Jak najbardziej trafiona!!!Z przyjemnościa siegne po następne.I co najważniejsze- dzieki Elner omijam szerokim łukiem ślimaki i oglądam zachody słońca:) To prawda że każdy jest inny.

Pudełko ze szpilkami

Pudełko ze szpilkami

Opinia
To mój pierwszy kontakt z Grażyna Plebanek.Mimo iż lsiążka mnie nie porwała mam zamiar jeszcze wrócić do tej autorki.

Powieść czyta się lekko i przyjemnie.Zaczyna się od banalnej historii- przypadkowy romans Marty kończący się dwiema kreskami na teście ciążowym.Potem budowanie życia we dwoje,trudny poród,ciekawie opisana rodzina głównej bohaterki(tutaj momentami można uśmiać się do łez).Wreszcie próba pogodzenia roli matki i kobiety realizującej się zawodowo-to jest moim zdaniem najciekawszy wątek tej powieści.Interesujące przemyślenia,szamotanie się z codziennym życiem i dylemat co wybrać.Banalne zakończenie-przecież nie mogło zabraknąć happy endu.

Polecam przeczytanie tej książki-w końcu prędzej czy później każda z nas może znaleźć się w sytuacji Marty.Dobrze jest poznać zdanie innych na ten temat.

Stosik do przeczytania:)

Witajcie.
Jestem tutaj nowa i nigdy nie pisałam tego rodzaju blogu.Mam zamiar publikować recenzje przeczytanych przeze mnie Książek.
Od dzieciństwa uwielbiam czytać.Nie wyobrażam sobie życia bez książek.Gdyby nie one byłoby takie szare i puste...


Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie. - Carlos Ruíz Zafón "Cień wiatru"
Nie mam zamiaru pisać recenzji zawierających szczegółowe opisy danych pozycji.Nie mam  na to czasu. Będę publikowała swoje odczucia i opinie .To co mnie urzekło albo poruszyło w danej książce. Swoje wrażenia,myśli,ulubione cytaty...
Mam nadzieje że z czasem rozwinę skrzydła i pisanie będzie wychodziło mi coraz lepiej:)Tymczasem proszę wybaczcie mi wszelkie niedociagnięcia.I przyjmijcie jako debiutantkę w swoim gronie.

Stosik na nocnej szafce


od góry-
  1. 'Słońce w słonecznikach'  Dominika Stec
  2. 'Pudełko ze szpilkami' Grażyna Plebanek
  3. 'Ptaszyna' Linda Koleman
  4. 'Wróce po Ciebie' Guillaume Musso
  5. 'Córka opiekuna wspomnień' Kim Edwards
Zabieram se do czytania.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...