niedziela, 26 lutego 2012

Stosikowo 5/2012- wymianki z Wami.

Ten stosik zawiera pozycje pochodzące z wymian na portalu Lubimy Czytać oraz te pożyczone od innych blogerek.
Stosik w całości wymiankowy.
1. "Drzwi do piekła" Maria Nurowska
2. "Zaopiekuj się mną" D. Koomson- ech przy tej pozycji miałabym wiele do napisania o pewnej nieuczciwej użytkowniczce LC. Ale szkoda moich nerwów. Powiem tylko, że powinny być jakieś czarne listy.
3. "Lodowa pułapka" Kitty Sewell
4. " Kiedy ulegnę " Chang-Rea Lee
5. "Jeden dzień " D. Nicholls
6. "Balsam dla duszy kobiety"- pożyczony od koleżanki.
7. "Sekretnik" K. Michalak- pożyczony od Bożenki
8. "Ciężar wody" A.Shreve- z wymiany "Z miłością w tle"
9. " Plaża muszli" Marie Hermanson- jak wyżej
10. "Dziewczyna o szklanych stopach"- jak wyżej.


Uwielbiam oglądać stosy innych blogerów. Dlatego tez prezentuje swoje.

czwartek, 23 lutego 2012

Konkurs!!!

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet prezentuję kolejny konkurs. Do zabawy zapraszam także Panów- sądzę, że książka, którą można wygrać, także wam przypadnie do gustu.


Mam do wylosowania książkę "Top modelka.W sidłach kariery".
„Lewis, umowa jest genialna… niestety… nie mogę jej podpisać”. To początek "Top modelki", powieści o eleganckim i powierzchownym świecie przesyconym erotyzmem i bogactwem, o miłości, która może człowieka odmienić na zawsze oraz o szczęściu niekoniecznie dalekim, bo na wyciągnięcie ręki.
Jednak tym razem nie będzie tak łatwo.:P
Żaby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytania-
Kto spopularyzował w świecie mody małą czarną?
oraz Proszę o podanie dwóch tytułów książek Wydawnictwa Promic z serii "Okna".
Proszę również o umieszczenie podlinkowanego banerka na swoim blogu. Odpowiedzi proszę umieszczać w komentarzach . 
Na zgłoszenia czekamy do 7 marca włącznie. Losowanie będzie w Dzień Kobiet.
Zapraszam do zabawy!!


Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Promic.

piątek, 17 lutego 2012

Garść informacji.

Życie mnie ostatnio wciągnęło bez reszty. Nowa praca zreorganizowała mi wszystko. Stąd brak recenzji, ale mam zamiar to nadrobić najszybciej jak się da.:)


Chcę Was zaprosić do kolejnej Wymiany organizowanej przez Sabinkę. Tym razem będą królowały  kryminały, horrory i wszelkiego rodzaju książki z dreszczykiem. Oj będzie się działo:) Po więcej informacji zapraszam tutaj.


I jeszcze zapraszam do nowego wyzwania książkowego. Autorką jest sardegna a wyzwanie ma na celu zachęcenie nas do sięgania po dotąd omijane gatunki powieści. Co miesiąc będą one inne. W tym miesiącu jest to thriller, powieść obyczajowa i fantastyka. Z każdego wybieramy po jednej książce i do dzieła. Zapraszam do przyłączenia się- co prawda luty jest już w połowie ale jak widać gatunki nie są trudne. Z pewnością przeczytaliście już jakaś pasującą książkę albo jeszcze zdarzycie. Jeśli nie to już niedługo marzec i nowe gatunki.:) Więcej info znajdziecie tutaj.


Książki które ja wybrałam-
thriller- "Lodowa pułapka" Kitty Sewell
powieść obyczajowa- "Nie ma Pauliny" Jan Tomkowski
fantastyka- "Dziewczyna o szklanych stopach" Ali Shaw

Niedługo będzie recenzja pierwszej z przeczytanych książek.

A Wy co sądzicie o wyzwaniach książkowych?? Bierzecie udział? Omijacie szerokim łukiem?

wtorek, 14 lutego 2012

Stosikowo 4/2012- recenzyjnie.

Kolejny stosik. Tym razem z pozycjami do recenzji.


1. " Kłótliwy poradnik partnerski" Ewa Żeromska- efekt świeżo nawiązanej współpracy z Wydawnictwem Samo Sedno. 
2. " Modżiburki dwa " Mirosław Sośnicki- od Wydawnictwa MTM. 
3. "Jej mężczyźni " Maria Napierajowa- od Wydawnictwa Novae Res.
4. "Gdy srebrzy się ziemia" Alison Wong- od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.
5. "Sklepik z niespodzianką. Bogusia " Katarzyna Michalak.- także od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.
6. "Dubler " David Nicholls- od Świata Książki . W ramach zachęty na przyszłość:P Mam nadzieję,że wyniknie z tego regularna współpraca...
7. " Sekret jej oczu" Eduardo Sacheri- jak wyżej.


Bardzo dziękuję za możliwość przeczytania książek. Każda z tych nowych współprac bardzo mnie cieszy.

poniedziałek, 13 lutego 2012

Wyniki Wygrywajki.

Pewnie myślicie, że zapomniałam o losowaniu książki?:P Nie zapomniałam.
Niestety miałam małe problemy z tym związane. Wczoraj zgrywałam zdjęcia nowych stosików z aparatu i miałam zaraz potem zrobić fotki losowania. Niestety sprzęt odmówił posłuszeństwa. W związku z tym losowanie będzie niejawne a Wy musicie mi po prostu zaufać. Miałam skorzystać z jakiegoś programu losującego ale zupełnie się na tym nie znam. Będę wdzięczna jeśli ktoś mnie oświeci;p

Do Wygrywajki zgłosiło się 56 osób. Nie przypuszczałam, że zgłoszeń będzie aż tyle.

Książka powędruje do pesymistka13. !!!
Proszę o kontakt- lena.zhp@wp.pl

A jeszcze w tym tygodniu kolejny konkurs. Razem z Wydawnictwem Promic serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zabawie. Info wkrótce:)

"Jej mężczyźni" Małgorzata Napierajowa.

"Jej mężczyźni" to książka którą  koniecznie musiałam przeczytać. Wiedziałam to od momentu zobaczenia zapowiedzi na stronie wydawnictwa. Jednak gdy powieść była już w moich rękach, długo zwlekałam z lekturą. Właściwie nie wiem dlaczego. Może ze względu na trudną tematykę książki. A może po prostu szukałam odpowiedniego momentu. Odpowiedni moment i nastrój to fakty bardzo pożądane przy lekturze tej pozycji. To książka od której nie można się oderwać ale pod warunkiem, że jest się w nastroju na tego typu historie.

"Jej mężczyźni" to historia życia Marysi Pietkiewicz. Jako nastolatka została brutalnie zgwałcona. To wydarzenie kładzie cień na jej życie i na kontakty z mężczyznami. dziewczyna jeszcze długo nie potrafi zaufać i otworzyć się na miłość. Z czasem kobieta poznaje odpowiedniego mężczyznę i zakłada z nim rodzinę. Owocem tego niełatwego związku są dwaj wspaniali synowie. Wszystko układa się dobrze do momentu niespodziewanej śmierci męża Marysi. To wydarzenie całkowicie reorganizuje życie kobiety. Wprowadza zamęt i niepewność dnia jutrzejszego. Jednak Marysia potrafi sobie poradzić i w tej sytuacji. Zaczyna zupełnie nowy etap w swoim życiu. Wszystko się powoli układa- kobieta oddaje się swojej pasji tym samym zyskując spokój i szczęście. A na horyzoncie pojawia się też nowa miłość choć mężczyzna jest znany od dawna.

Książka Marii Napierajowej to niezwykła i pełna ciepła opowieść. Autorka z prostota i lekkością prezentuje nam losy Marysi. W książce jest miejsce zarówno na łzy smutku jak i łzy szczęścia. Wiele momentów z pewnością wzruszy niejednego czytelnika. Osobiście najbardziej podobały mi się opisy życia rodzinnego Marysi i historie związane z jej dziećmi- wtedy uśmiech gościł na mojej twarzy.:)

"Jej mężczyźni" to opowieść o rozterkach życiowych. O tym jak los ciężko potrafi nas doświadczyć odbierając nam nadzieję na lepsze jutro. To opowieść o życiu boleśnie skrzywdzonej kobiety, która mimo wszystko potrafi się odnaleźć w niełatwej sytuacji. Autorka stara się przekazać czytelnikowi iż nigdy nie można przestać walczyć i tracić nadziei. Podczas lektury tej książki możemy dojść do wniosku iż w życiu nic nie jest wieczne. W każdym momencie możemy wszystko stracić, ale też i zyskać o wiele więcej. Szczęście jest na wyciągnięcie ręki i tylko od nas zależy czy będziemy potrafili po nie sięgnąć. Patrząc na historię Marysi dochodzę do wniosku iż nie ma w życiu takiego cierpienia po którym człowiek nie potrafiłby się podnieść. Oczywiście pod warunkiem, że ma choć odrobinę woli życia.

Gorąco polecam lekturę tej książkę każdemu ale, tak jak zaznaczyłam na początku, jest to historia wymagająca odpowiedniego stanu duszy u czytelnika. "Jej mężczyźni" to opowieść w której każdy znajdzie coś dla siebie. Zawiera uniwersalne prawdy dotyczące życia. Autorka, mimo trudnego tematu. stworzyła ciepłą i pełną humoru historię. Zdradzę tylko, że książka ma w sobie coś magicznego.Co? Przekonajcie się sięgając po nią. Ja czytałam ją w bardzo trudnym dla mnie okresie życia. Przyznaję iż ta lektura bardzo mi pomogła zrozumieć pewne rzeczy. Polecam!!

Moja ocena- 5/6
Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Novae Res.
"Jej mężczyźni" Maria Napierajowa
wydawnictwo: Novae Res
data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7722-170-9
liczba stron: 378

piątek, 10 lutego 2012

Stosikowo 3/2012- zakupy.

Dzisiaj przedstawiam Wam kolejny stosik. Tym razem to pozycje zakupione przeze mnie. Większość z nich nabyłam jeszcze w styczniu. Czekałam na dostawę jednej książki zakupionej na allegro(ponad 2 tygodnia rzekomo szła) dlatego jest opóźnienie z publikacją posta:P
1. " Kim byłbym bez Ciebie" Guillaume Musso- uwielbiam książki tego autora. Nie mogłam się oprzeć okazji na allegro.
2. " Przemiana" Jodi Picoult- kolekcjonuje jej książki. allegro
3. " W imię miłości" Jodi Picult-j.w.
4. " Jak z obrazka" Jodi Picoult- jak wyżej.
5. " Papierowy motyl" Marika Krajniewska- postawiłam sobie za cel poznanie twórczości przynajmniej 3 polskich pisarzy. To początek realizacji tego postanowienia. :) Z allegro za grosze.
6." 3096 dni" Natascha Kampusch- bo zawsze chciałam przeczytać. Również z all za grosze.
7. " Skradzione dziecko" Keith Donohue- Niesamowita książka. Recenzja wkrótce- właśnie ją piszę.
8. "Twarzyczka" Sophie Hannah- również z allegro.


Tak jak widać poszalałam trochę i mam co czytać. Moja biblioteczka domowa rozrasta się w ekspresowym tempie. Najbardziej cieszą mnie książki Jodi Picoult. 


Jak widać większość zakupionych książek pochodzi z allegro. Trafiły mi się okazje:) Ale w związku z allegro- czy Wy też uważacie, że sprzedawcy strasznie zawyżają ceny przesyłek? Czasami mnie to wręcz wyprowadza z równowagi. Za przesyłkę jednej książki listem poleconym często życzą sobie aż 10 zł!!! Takich sprzedawców omijam szerokim łukiem. Ewidentnie widać, że próbują dorabiać na przesyłce.
Macie podobne odczucia???
******************************
Przypominam o Wygrywajce!! Zostało mało czasu na zgłoszenie...


*****************************
Zapraszam do mojej ostatniej recenzji "Ona i On. Całkiem zwyczajna historia".

czwartek, 9 lutego 2012

Paczuszka "Z miłością w tle" :)

Paczuszka dotarła do mnie w tym tygodniu ale niestety z powodu choroby nie dałam rady zrobić wcześniej posta. Poczułam się lepiej wiec śpieszę z relacją.
 Paczka pochodzi od Beatki z blogu Moje książki, filmy, haft... . Beatko sprawiłaś mi ogromna radość tą przesyłką. Po pierwsze dlatego iż była ona miłym akcentem wśród morza lekarstw i zużytych chusteczek:P Po drugie dlatego, że zawierała książki które bardzo chciałam przeczytać. No i te cudne zakładki!!! Nie mogę wyjść z podziwu.

Ale czas na fotorelację.:P
To było w kopercie. W sreberkach są książki. Ale miałam radość przy rozpakowywaniu każdej z osobna:)
Paczuszka w całej okazałości. Moja ulubiona Milka:) 
A tutaj zakładki i książeczki.

Byłyśmy z Beatką trudną wymiankową parą bo gustujemy w zupełnie innych książkach.Beatka trafiła w moje gusta w 100%. Mam nadzieję że i mi się to uda. Szukałam książek które spodobałyby się a i dodatkowo zawierały choć trochę tej miłości w tle:P
Na koniec gorąco dziękuję Sabince-za organizację zabawy i Beacie za paczuszkę :*


***********************************
Kochani przypominam o Wygrywajce!!! Czas na zgłoszenie powoli się kończy.
Zabawa była zorganizowana z powodu 5 tys wejść na bloga. Tymczasem na liczniku już ponad 10 000 wejść. Dziękuję za wszystkie odwiedziny!!! Z tej okazji będzie kolejne rozdanie. Kolejna książka dla Was już czeka:) Ale o tym niebawem.

Ona i On. Całkiem zwyczajna historia.

"Ona i On. Całkiem zwyczajna historia" autorstwa Urszuli Jarosz i Jerzego Gracz to kolejna książka, z akcji Włóczykijka, która zagościła w moich skromnych progach. Przyznaję, że gdyby nie ta akcja z pewnością nie miałabym okazji sięgnać po tę pozycję. A byłaby to wielka strata gdyż książka wciąga już od pierwszej strony.

Czytając opis na okładce książki pomyślałam- ot nic niezwykłego, przecież to historia jakich wiele. W końcu ludzie się ciągle zakochują, wiążą a potem rozstają. Gdy zaczęłam czytać książkę zrozumiałam, że ma ona w sobie to coś, co sprawia iż nie można się od niej oderwać. Banalna historia przerodziła się w interesującą opowieść.

"Ona i On. Całkiem zwyczajna historia" opowiada o losach Kaśki i Andrzeja. Para poznaje się przypadkiem w pracy na planie filmu. On- scenarzysta i samotnik z wyboru. Ona- fotografka, singielka i matka dorosłego chłopaka. Ot zwyczajni ludzie, których los zetknął przypadkowo. Przy pomocy fortelu Andrzeja para poznaje się bliżej. Pierwsze nieśmiałe spojrzenia przeradzają się w regularne spotkania. Potem para wiąże się na dłużej- wspólne mieszkanie pozwala im się poznać bliżej. Nie jest to jednak łatwe- każde z nich ma swoje przyzwyczajenia, swój styl bycia. Dotrzeć się, niemal zawsze jest ciężko
"Kiedy się ludzie poznają, są jak sprzedawcy jabłek. Najpiękniejsze owoce wykładają na sam wierzch. Pucują, wycierają szmatką uprzejmości i dobrego wychowania do połysku. Nikt nie zastanawia się, co leży pod spodem."

Uczucie Katarzyny i Andrzeja nie było łatwe. W wyniku wielu nieporozumień i niedomówień związek tej dwójki pozostawał w zawieszeniu przez dłuższy czas. Natomiast gdy już zamieszkali razem pojawiła się kolejna przeszkoda- pasja Katarzyny. Kobieta wyjechała za granicę aby fotografować krajobrazy. Jeśli się kogoś kocha trzeba mu pozwolić na realizacje swoich planów i ambicji. Tak też postąpił Andrzej. Mimo iż nie była to najłatwiejsza decyzja. "W gorszej sytuacji są ci, którzy zostają. Ci płacą samotnością za marzenia, które nie były ich"

Książka jest napisana miłym i przystępnym językiem. Autorzy zastosowali dwutorową narrację. Dzięki temu zabiegowi możemy patrzeć na te same wydarzenia z perspektywy zarówno Kaśki jak i Andrzeja. Poznajemy bliżej uczucia tej dwójki, ich priorytety życiowe i marzenia. I co najważniejsze- mamy męski i damski punkt widzenia jeśli chodzi o życie i związki. Bardzo trafne posunięcie ze strony autorów- czyni książkę ciekawszą. Nie od dziś wiadomo, że płeć piękna bardzo różni się od płci brzydkiej.Pod względem myślenia, postrzegania świata oraz pod względem priorytetów życiowych.

"Ona i On. Całkiem zwyczajna historia" to pełna ciepła i humoru opowieść o ludziach takich jak my. W żartobliwy sposób przedstawia skomplikowane relacje damsko-męskie. Autorzy z dużym dystansem podchodzą do problemu-dlatego też nie jest to pozycja ciężka do przetrawienia. Dzięki książce możemy zrozumieć czym jest sztuka kompromisu. Nie łatwo jest w związku pogodzić ambicje,priorytety czy marzenia partnerów. Sztuką jest poszukiwanie "złotego środka" i ciągłe do niego dążenie.  Bardzo 
pouczająca i dająca wiele do myślenia pozycja książkowa. Gorąco polecam zapoznanie się z tą historią.

Książka pochodzi z akcji Włóczykijka.


wydawnictwo: Wydawnictwo Muza
data wydania: 2011 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7495-931-5
liczba stron: 400

Cała Polska żegna..." (...)Możesz mnie poznać, nie zaznasz mnie nigdy.
Całą powierzchnią zwracam się ku tobie,
a całym wnętrzem leżę odwrócony.
Pukam do drzwi kamienia.
- To ja, wpuść mnie.
Nie szukam w tobie przytułku na wieczność.

Nie jestem nieszczęśliwa.

Nie jestem bezdomna.

Mój świat jest wart powrotu.
Wejdę i wyjdę z pustymi rękami.
A na dowód, że byłam prawdziwie obecna,
nie przedstawię niczego prócz słów,
którym nikt nie da wiary.(...) "
Wisława Szymborska

wtorek, 7 lutego 2012

Marzenia są jak bańki mydlane...

Elizabeth Flock to jedna z moich ulubionych autorek. Po jej powieści sięgam w ciemno gdyż wiem , że są one gwarancją dobrze spędzonego czasu. Podobnie było z "Dognić rozwiane marzenia"- gdy tylko zobaczyłam zapowiedź tej książki wiedziałam, że muszę koniecznie ją przeczytać. Nawet nie czytałam opisu na stronie wydawnictwa- i tak wiedziałam, że książka przypadnie mi do gustu. Również i tym razem się nie pomyliłam.

"Dogonić rozwiane marzenia" to powieść psychologiczna, w której autorka porusza bardzo trudne tematy. W tej książce możemy przeczytać o skomplikowanych relacjach rodzinnych, trudnościach wieku dojrzewania, poszukiwaniach swojego miejsca w życiu, realizacji marzeń i pragnień, rutynie dnia codziennego czy niełatwym związku małżeńskim. Autorka szczegółowo analizuje poszczególne zagadnienia. to wszystko sprawia iż od książki dosłownie nie można się oderwać.

Historia jest przedstawiona z dwóch perspektyw- matki i córki. Dzięki dwutorowej narracji możemy obserwować wydarzanie z dwóch całkiem odmiennych perspektyw. Ten zabieg sprawia iż książka staje się ciekawsza a my mamy możliwość poznania uczuć i myśli każdej z bohaterek. To bardzo ważne aby móc zrozumieć ich postawy oraz motywy działań.

Samantha Friedmann to kobieta w średnim wieku. Żona Boba oraz matka bliźniaków i adoptowanej córki Cammy. Kobieta jest nieco znudzona swoim życiem. Ma wrażenie iż nie jest ono takie jakby sobie wymarzyła. Przytłoczona domowymi obowiązkami powoli oddala się od swojego męża. Kobieta pragnie od życia czegoś więcej niż ciągłe problemy  i partner który ucieka w pracę tym samym spędzając z nią coraz mniej czasu. Pragnie przeżyć coś nowego i ekscytującego. Coś co wyrwało by ją z tego życiowego letargu. I o to nadarza się okazja- poznaje fantastycznego mężczyznę. Ale czy własnie to spotkanie odmieni jej życie? Czy może "wiadro zimnej wody" przyjdzie z zupełnie innej strony? Jedno jest pewne- życie Sam już nigdy nie będzie takie jak kiedyś.

Natomiast Cammy to nastolatka czerpiąca z życia pełnymi garściami. Córka Friedmannów to zbuntowana młoda osóbka. Pragnie żyć po swojemu tym samym sprowadza na siebie masę niebezpieczeństw. Dziewczyna eksperymentuje z używkami, próbuje przygodnego seksu. Pogrąża się coraz bardziej. Na pierwszy rzut oka może się wydawać iż jest ona silną osobą. Niestety jest to tylko złudzenia. Cammy to zagubiona nastolatka poszukująca swojego miejsca w świecie. Pragnie poznać swoje pochodzenie jednak rzeczywistość jest dla niej zbyt ciężka do udźwignięcia i zrozumienia. Dziewczyna coraz bardziej ucieka w swój własny świat pragnąc jedynie chwilowego zapomnienia.

Muszę napisać, że chwilami bardzo mnie denerwowały główne bohaterki. Miałam ochotę mocno nimi potrząsnąć i nakrzyczeć na nie. Niektóre sytuacje wręcz wyprowadzały mnie z równowagi. Chciałam zbesztać Sam żeby ocknęła się i zaczęła zwracać uwagę na to co się dzieje wokół niej... Może wtedy niektóre wydarzenia nie miałyby miejsca.

"Dogonić rozwiane marzenie" to piękna i wzruszająca historia. Należy do grona tych obok, których nie można przejść obojętnie. Akcja powieści rozgrywa się dość dynamicznie tym samym coraz bardziej wciągając nas w świat Sam i Cammy. Poruszane przez Flock problemy są bardzo trudne ale z pewnością, nam czytelnikom nie obce. Każdy z nas, na swój własny sposób, pragnie szczęścia. To normalne zachowanie człowieka.Trzeba tylko nauczyć się doceniać to co się ma w życiu, bo często szczęście czai się tuż za rogiem. A my jesteśmy ślepi i głusi na jego wołanie.Ciągle pragniemy więcej i więcej. Gonimy za czymś nieosiągalnym zaprzepaszczając to co już mamy. Ta książka powinnam nam otworzyć oczy. Nauczyć się doceniać drobne przyjemności oraz ciepło domowego ogniska. Zmusić do refleksji nad swoim własnym życiem oraz skłonić do ostrożniejszego formułowania swoich pragnień. Należy uważać na to czego pragniemy bo przewrotny los potrafi to wszystko wykorzystać na naszą niekorzyść.

Wydawnictwo Mira, czerwiec 2011
ISBN: 978-83-238-7776-9
Liczba stron: 320
Ocena: 6/6Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Mira.

*Zdjęcie okładki pochodzi z serwisu Lubimy Czytać. Nie jest ono moją własnością.

poniedziałek, 6 lutego 2012

Tajemnice Panny z dobrego domu...


"Tajemnice Panny Hamilton" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Candace Camp.  Autorka przenosi nas w czasy wiktoriańskiej Anglii.  Piękne suknie( co widać na okładce), konwenanse, tło historyczne epoki- to wszystko składa się na bardzo udany obraz Anglii tamtych czasów. Dochodzi do tego gorący romans, skrzętnie stworzona intryga oraz tajemnica, która trzyma nas w napięci niemal do samego końca. To wszystko sprawia, iż książkę czyta się bardzo szybko. wręcz nie można się oderwać od jej lektury!!

Główna bohaterką powieści jest Priscilla Hamilton- młoda kobieta pochodząca z dobrego domu. Dziewczyna jest pełną ciepła osóbką- opiekuje się trochę rozgarniętym ojcem-naukowcem. Pomaga mu w prowadzeniu dokumentacji jego badań, jednocześnie marząc o przeżyciu wielkiej przygody. Pragnie zwiedzać nieznane zakątki świata,  rozwiązywać zagadki i poznawać nowych ludzi. Jednak wszystkie te pragnienia pozostają jedynie marzeniami, a Priscilla daje upust swojej wyobraźni poprzez pisanie książek przygodowych. Młoda kobieta ukrywa przed światem swoja pasję. Boi się, iż purytańskie środowisko potępi ją za powieściopisarstwo. Należy bowiem pamiętać, że w tamtych czasach kobiecie nie wypadało pisać książek, było to domenąa mężczyzn.

Priscilla jest pełna życia młoda kobietą. Nie wiem dlaczego, ale chwilami przypomina mi Anię z Zielonego Wzgórza... Tak samo bujna wyobraźnia, pisanie powieści, no i ta skłonność do ściągania na siebie problemów. Być może właśnie dlatego ta powieść tak bardzo przypadła mi do gustu. Wraz z Priscillą przeżywałam nowe wydarzenia. Wraz z nią rozwiązywałam zagadki i "pakowałam" się w kłopoty... I wreszcie razem z nią zakochiwałam się...

Wypadałoby jednak napisać słów kilka o fabule powieści...  Pewnej nocy do domu Hamiltonów trafia przystojny mężczyzna. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby ów człowiek dosłownie nie zemdlał na progu ich mieszkania. Młody mężczyzna był poturbowany i nagi. Pris, wraz z ojcem i swoją dawna nianią, postanawia ukryć człowieka u siebie w domu. Pielęgnuje go i pomaga wrócić do zdrowia. Z czasem Pris odkrywa w sobie nowe i nieznane dotąd uczucie. Mimo iż mężczyzna bardzo ją irytuje, dziewczyna zakochuje się w nim. Priscilla bardzo stara się mu pomóc rozwiązać tajemnicę jego pojawienia się u Hamiltonów. Niestety nie jest to łatwe zdanie- młodzieniec bowiem nie pamięta kim jest ani co robi w Anglii...

Zdawałoby się, iż wiktoriańska Anglia to epoka, w której kobiety są delikatnymi istotkami które pozwalają opiekować się sobą swoim mężczyznom. Nic bardziej mylnego! Priscilla jest zaprzeczeniem tej teorii. Na pozór krucha i delikatna, bujająca w obłokach i zagłębiająca się w świecie swoich powieści. Jednak, w głębi serca, jest to bardzo odważana i "twarda" kobieta. Nie boi się owych wyzwań- wręcz przyjmuje je z otwartymi ramionami. Z przyjemnością angażuje się rozwiązanie zagadki. Nie pozwala się odsunąć od problemu. Niestety potrafi sprowadzić na siebie ogromne niebezpieczeństwo.

"Tajemnice Panny Hamilton" to romans historyczny. Nie jest to typowe babskie czytadło- tylko o miłości. Znajdziemy w tej powieści także wątek kryminalny. Misternie utkana intryga, nieoczekiwane zwroty akcji oraz tajemnica która trzyma nas w napięciu niemal do samego końca.. To wszystko sprawia iż książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością. Dodatkowo dzięki temu spodoba się ona także osobom, które nie są fanami ociekających cukrem romansów. 

Jeśli uwielbiacie historie o miłości osadzone w czasach romantycznych sukni i fryzur- gorąco polecam. Jeśli natomiast jesteście zwolennikami intryg, kłamstw i zagmatwanych historii- również znajdziecie coś dla siebie. "Tajemnica Panny Hamilton" to powieść idealna na długie i mroźne zimowe wieczory. Wzruszy do łez, wprowadzi w napięcie oraz miejscami rozśmieszy aż do bólu brzucha. Czego chcieć więcej? Chyba tylko pięknego słoneczka i możliwości delektowania się tą lekturą w jego promieniach, wylegując się na leżaku w ogrodzie....

Moja ocena- 5/6

Za możliwość przeczytania książki gorąco dziękuję Wydawnictwu Mira.
tłumaczenie: Elżbieta Zychowicz
tytuł oryginału: Scandalous
seria/cykl wydawniczy: Powieść Historyczna
wydawnictwo: Wydawnictwo Mira
data wydania: czerwiec 2011
ISBN: 978-83-238-8198-8
liczba stron: 448

czwartek, 2 lutego 2012

Plany czytelnicze na luty.

Postanowiłam stworzyć sobie plan minimum na luty. Co prawda miesiąc jest krótki a ja dodatkowo będę miała mniej czasu na czytanie. Zaczęłam nową prace i nie wiem jak będzie z organizacją. Mam nadzieję, że jakoś dam rade zdążyć ze wszystkim.


Oto co planuję przeczytać w lutym.
- "Sklepik z niespodzianką.Bogusia" Katarzyna Michalak-właśnie czytam.
-" Dom Kalifa. Rok w Casablance"
- "Gdy srebrzy się ziemia"
- "Przemiana" Jodi Picoult- w ramach wyzwania.
- "Rok w Poziomce" Katarzyna Michalak
- " Nie ma Pauliny" Jan Tomkowski
- "Biała jak mleko, czerwona jak krew"- w ramach wyzwania.
-"Wybór Marty" Lidia Ewa Witek
-" Zuzanna nie istnieje" Marta Fox


Plan bardzo ambitny-aż 9 książek. Mam nadzieje, że uda mi się przeczytać coś dodatkowo spoza tej listy.


A wy co macie zamiar przeczytać w lutym?? Piszcie-może natknę się w ten sposób na jakąś ciekawą książkę.:)

środa, 1 lutego 2012

Podsumowanie stycznia.

Styczeń był dla mnie bardzo dobrym miesiącem jeśli chodzi o czytanie. Przeczytałam rekordową ilość książek bo aż 12 . Jestem z siebie bardzo dumna:P


Teraz trochę zabawy w liczby-
Ilość przeczytanych książek- 12
Ilość przeczytanych stron- 4567 stron
Ilość odwiedzin bloga w styczniu- 3602
Najpopularniejszy post- Wygrywajka.
Najpopularniejsza recenzja- Intymne sprawy. 21 pytań na temat seksu, które zadają sobie kobiety.


I książka stycznia- "Lato w Jagódce" Katarzyny Michalak. Po prostu przepadłam, zakochałam się w tej książce. Nie mogłam się oderwać od czytania.... Recenzja zapewne jeszcze w tym tygodniu... A ja powiem tylko tyle, że jestem ogromna fanką twórczości Pani Kasi.
Zapraszam jeszcze do udziału w Wygrywajce!!!.


*********
Czy u Was tez jest tak zimno??? U mnie rano było -24 stopnie. Brrrrr.... Nie mogę się dogrzać od kiedy wróciłam z pracy. W związku z tym wieczór planuję spędzić pod kocykiem z książką do towarzystwa:P
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...