wtorek, 31 stycznia 2012

Dopóki mamy twarze

C.S. Lewisa większość z Was kojarzy zapewne z "Opowieściami z Narnii". Ja nie czytałam tego cyklu, tak więc "Dopóki mamy twarze" to mój pierwszy kontakt z autorem. Książka nie należy do najłatwiejszych w odbiorze. Długo leżała u mnie na półce, zanim wreszcie zdecydowałam się ją przeczytać. Mimo wcześniejszych oporów bardzo mi się spodobała...

W czasach szkolnych bardzo lubiłam zajęcia na których omawialiśmy mity. Lubiłam przenosić się w ten inny i niezwykły świat. Mitologiczne postacie wydawały się tak różne od tych proponowanych w bajkach. W książce "Dopóki mamy twarze" został wykorzystany mit o miłości Psyche i Erosa. Nie jest on głównym wątkiem opowieści a jedynie tłem dla rozgrywających się zdarzeń. Wszystkie wydarzenia poznajemy z punktu wiedzenia Orual- królewskiej córki. Narratorka nie przypomina stereotypowej księżniczki. Nie jest piękna, nie uganiają się za nią książęta a jej życie nie jest mlekiem i miodem płynące. Jej ojciec, król barbarzyńskiego królestwa Glome, nieustannie wyśmiewa jej brzydotę. Orual ma za to piękne wnętrze- obdarza bezgraniczna miłością swoją młodszą siostrę Psyche. Młodsza z księżniczek jest niezwykle urodziwa. Niestety jej piękno sprowadza na nią kłopoty. Psyche była czczona jako bogini, co nie spodobało się kapłanom. Księżniczka została oddana na pożarcie Bestii. Orual wyrusza na jej poszukiwania..

Książka ma w sobie magię, która sprawie, że nie możemy się od niej oderwać. Początkowo bardzo ciężko było mi przebrnąć przez kolejne rozdziały. Niełatwy język i styl pisania oraz bardzo długie (miejscami ) opisy skutecznie utrudniały mi cieszenie się lekturą. Jednak, wraz z rozwojem wydarzeń, magia książki zwyciężyła i nie odłożyłam powieści dopóki nie poznałam zakończenia. Dosłownie zakochałam się w tej książce do tego stopnia iż ostatnio przeczytałam ja jeszcze raz.

"Dopóki mamy twarze" to niezwykła opowieść zawierająca w sobie uniwersalne prawdy o miłości,wierze i zwątpieniu. Powieść zawiera dużo alegorii, które każdy z nas może interpretować inaczej, w zależności od etapu życia w jakim akurat się znajdujemy. Lewis stworzył historię, która będzie mi towarzyszyła przez długie lata pomagając zrozumieć wiele rzeczy. Książka zadaje jeszcze jedno, bardzo ważne pytanie. Jak to jest właściwie z wiarą? Czy mamy wpływ na nasze życie, czy jest ono kierowane przez Boga?

Zachęcam do zapoznania się z tą książką. Po zakończonej lekturze bardzo żałowałam, iz nie miałam wcześniej styczności z autorem. Mam w planach nadrobić te braki .

Ocena- 6/6
"Dopóki mamy twarze"
tłumaczenie: Albert Gorzkowski
wydawnictwo: Esprit
ISBN: 978-83-61989-01-1
liczba stron: 360


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Esprit.

czwartek, 26 stycznia 2012

Intymne sprawy. 21 pytań na temat seksu, które zadają sobie kobiety


Seks- to temat , który towarzyszy nam w życiu codziennym. W dzisiejszych czasach na każdym kroku spotykamy się z mniejszymi bądź większymi aluzjami i podtekstami seksualnymi. Telewizja, internet, kolorowa prasa- wszędzie znajdziemy ten temat. Do tego bilbordy na ulicach- często w reklamach jest wykorzystywany ten temat.W końcu jest chwytliwy i może zapewnić dobra sprzedaż produktu. Ale jak to jest właściwie z tym seksem? Czy jest to temat tabu, czy już nie? Czy my kobiety wiemy wszystko o nim? Czy może sa rzeczy o które chciałybysmy zapytać ale się wstydzimy? No i najwazniejsze- w nazym chrześcijańskim społeczeństwie- co na to religia i kosciół? Na te, oraz wiele innych pytań, znajdziemy odpowiedzi w tym poradniku.

"21 pytań na temat seksu" to książka która ma za zadanie ukazać seks oczami Boga. Autorki Linda Dillow i Lorraine Pinutus stworzyły książkę specjalnie dla kobiet.Problem z perspektywy płci pięknej wygląda trochę inaczej niż z punktu widzenia mężczyzn. To my kobiety często wstydzimy się rozmawiać na ten temat. Seks jest zazwyczaj tematem tabu-zwłaszcza dla chrześcijanek. Jesteśmy wychowywane w przekonaniu iż jest on czymś o czym nie wypada mówić głośno. Zazwyczaj problemy z nim związane zostają za drzwiami naszych sypialni. Autorki , w mądry i kompetentny sposób, przekonują , że warto na ten temat rozmawiać. Niewiele jest tego typu pozycji na rynku. Książki dotyczące seksu są zazwyczaj pisane przez mężczyzn. Osobiście znam niewiele poradników napisanych przez kobietę dla kobiety. Autorki "21 pytań na temat seksu" w doskonały sposób zlokalizowały tę niszę na rynku wydawniczym. Wydały książkę, która pomaga zrozumieć wiele kwestii związanych z seksem. Jednocześnie nie jest to pozycja niestosowna z punktu widzenia kościoła. Pozwala zrozumieć jak być dobrą chrześcijanką i jednocześnie namiętną kochanką.

Autorki postanowiły odpowiedzieć na tytułowe 21 pytań związanych z seksem. Swoja książkę podzieliły na trzy części. Mianowicie- na pytania, które najmniej doskwierają po takie, które często spędzają sen z powiek.  Autorki poruszają między innymi problem samoakceptacji, różnicy charakterów, zdrady, braku ochoty na seks. Swoje opinie opierają na osobistych przeżyciach, ale także na opiniach czytelniczek.Odpowiadają w bardzo wyczerpujący, jak dla mnie sposób.

Co mi się najbardziej spodobało w tej książce? Z pewnością fakt iż nie trzeba jej przeczytać całej, aby dowiedzieć się czegoś na absorbujący nas temat. Zawsze możemy otworzyć ja na rozdziale z problemem, który akurat nas zainteresował. Dodatkowo czytając ten poradnik miałam wrażenie jakbym rozmawiała o tych wszystkich sprawach ze swoja najlepszą przyjaciółką, podczas naszych cotygodniowych ploteczek. Autorkom udało się stworzyć atmosferę intymności- co ma duże znaczenie gdy poruszamy tak trudny temat.
Z pewnością powrócę do tej pozycji jeszcze nie raz. Obecnie poleciłam ją swojej młodszej siostrze:)
Gorąco zachęcam do zapoznania się z "21 pytań na temat seksu".

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Esprit.

poniedziałek, 23 stycznia 2012

Wygrywajka!!!!

Tak jak obiecywałam zapraszam na Wygrywajkę. Mandarynkowe czytadła przekroczyły 5 tysięcy wejść:) Z tej okazji chciałabym zorganizować Wygrywajkę. Bardzo się cieszę, że ktoś czyta tą moją pisaninę:)
Zasady Wygrywajki.
1. Należy się zgłosić w komentarzu pod tym postem.
2. Proszę o umieszczenie podlinkowanego zdjęcia, z informacja o konkursie, u siebie na blogu.
3. Miło by było jakbyście dodali mój blog do obserwowanych. W ten sposób nie przegapicie notki o losowaniu.:)


To tyle zasad. Jest to pierwszy konkurs na moim blogu więc nie stawiam przed Wami żadnych zadań.
Zgłoszenia przyjmuję do 11 lutego do północy. Losowanie będzie 12 lutego.
Niedługo pojawi się recenzja książki którą można wygrać. Zapewniam Was, że jest świetna.
Zapraszam do zabawy.

sobota, 21 stycznia 2012

Stosikowo 2/2012. Recenzencki

Ten tydzień obfitował w wizyty listonosza. Oj będę miała co czytać w najbliższym czasie.

Dzisiaj chcę Wam zaprezentować stosik recenzencki. Za klika dni pochwalę się stosikiem z moimi własnymi zakupami. Czekam jeszcze na dostawę kilku pozycji. Oj zaszalałam ostatnio...

Zaczynając od góry-
1. "Zuzanna nie istnieje" Marta Fox- od Wydawnictwa Literackiego
2. "Rok w Poziomce" Katarzyna Michalak- jak wyżej
3. "Powrót do Poziomki" Katarzyna Michalak- j.w.
4. "Lato w Jagódce" Katarzyna Michalak- j.w
Bardzo się ciesze z książek Pani Kasi. Wreszcie będę mogła poznać jej twórczość. Wiele pozytywnych opinii krąży w blogowym świecie na temat jej książek. Czuję, że to będzie udana lektura. :)
5. "Dom Kalifa. Rok w Casablance" Tahir Shah- także od Wydawnictwa Literackiego.
6. " I tylko czarna ścieżka" Asa Larsson- jak wyżej.
7. "Janusowy kamień" Elly Griffiths- j.w.
8. "Szlak kości" Elly Griffiths- j.w.

 Stos nr. 2
1. "Nie ma Pauliny" Jan Tomkowski- od Wydawnictwa Nowy Świat
2. "Wybór Marty" Lidia Witek- od Wydawnictwa Promic
3. "Dziecko niczyje" M. Seed- jak wyżej.
4. "Top modelka. W sidłach kariery" Richard Green- jak wyżej.

Bardzo dziękuję za zaufanie i możliwość nawiązania współpracy.


Nie pozostaje mi nic innego jak zabrać się za czytanie. :)

piątek, 20 stycznia 2012

Niebezpieczna układanka

"Niebezpieczna układanka" autorstwa Jayne Ann Krentz to książka idealna na długie zimowe wieczory. Można schować się pod ciepłym kocykiem i zagłębić w lekturze. Dzięki niewielkiej ilości stron z pewnością przeczytamy ją w ciągu jednego wieczora. Przyjemny język, pogmatwane wątki, tajemnica oraz romans- to wszystko sprawia, że od lektury nie będziemy mogli się oderwać.

"Niebezpieczna układanka" to opowieść o Sarze- trzydziestolatce, która prowadzi nieustabilizowany tryb życia. Można nawet powiedzieć, że jest czarną owcą w swojej rodzinie. Jedyną osobą, która ją rozumie jest jej wujek Lowell. Pewnego dnia Sara jest zaniepokojona zniknięciem ulubionego członka rodziny. Wyrusza na poszukiwania. Musze dodać iż Sara jest bardzo oryginalna osóbką. Z początku mamy wrażenie iż jest trochę nieporadna i zagubiona- zupełnie jak mała dziewczynka. Z czasem jednak obserwujemy jej przemianę- w odważną i potrafiącą o siebie zadbać kobietę. Niestety Sara ma tendencję do ściągania na siebie poważnych kłopotów i niebezpieczeństw...

W trakcie poszukiwań wuja, Sara trafia do jego przyjaciela- Adriana. Tajemniczy mężczyzna jest pisarzem i zdaje się , że wie na temat Sary więcej niż ona sama by chciała żeby wiedział. Coś zaczyna łączyć ta dwójkę. Nieoczekiwanie dla Sary- pojawia się uczucie. Adrian towarzyszy jej w poszukiwaniach wuja- to ich zbliża do siebie. Pojawiają się kolejne przeszkody i niebezpieczeństwa.

Gdzie jest wuj Lowell?? Kim jest tajemniczy Wilk? Komu zależy na uprowadzeniu Sary? Jak się ułoży związek kochanków? Po odpowiedzi na te pytania zapraszam do lektury "Niebezpiecznej układanki". Zapewniam, że zbyt długo nie będziecie musieli czekać na rozwiązanie zagadki. Dla mnie było ono oczywiste- jeszcze przed końcem powieści.

Moja ocena książki- 3,5/6Za możliwość przeczytania dziękuję Pani Monice z Wydawnictwa Mira.

"Niebezpieczna układanka"
wydawnictwo: Wydawnictwo Mira
data wydania: maj 2011
ISBN: 978-83-238-7940-4
liczba stron: 240


Zemsta bywa słodka...

"Słodycz zemsty" to moje pierwsze spotkanie z romansem historycznym. Podchodziłam do tej książki jak do jeża- długo nie miałam chęci po nią sięgnąć. Jak każda kobieta lubię czasami przeczytać jakiś romans. Zazwyczaj są to słodkie opowieści o miłości, takiej która często nie ma nic wspólnego z naszym życiem. Miłości tak cukierkowej, że aż pozostającej często w sferze marzeń. Ale romans historyczny? Czy to nie będzie przesada? Czy to nie okaże się zbyt słodkie żeby to przetrawić? Sami się przekonajcie, że czasami warto zwalczyć swoje uprzedzenia.

W książce autorstwa Rosemary Rogers śledzimy losy młodej Cecylii. Dziewczyna, po śmierci matki, jest wychowywana przez zakonnice. Cały czas zbiera pieniądze na wyjazd do Londynu. Chce odnaleźć człowieka, który przyczynił się do straty najbliższej w jej życiu osoby. Chce pomścić śmierć swojej rodzicielki. Wyrusza w podróż z Ameryki do Anglii.Wkracza na salony i poznaje życie tamtejszej elity. Celia, po zaaklimatyzowaniu się w nowym otoczeniu, poznaje przystojnego Coltera. Mężczyzna, już od pierwszego spotkania, wywiera na niej ogromne wrażenie. Burzy jej misterny plan zemsty- gdyż okazuje się, że Colter jest synem znienawidzonego przez nią człowieka. Czy w tym przypadku zemsta dojdzie do skutku? Czy będzie słodka?

"Słodycz zemsty" to książka pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czytelnik z pewnością nie może się nudzić. Do tego tajemnica- element obowiązkowy w tego typie lekturze. "Słodycz zemsty" obfituje w tajemnice- nie są one zawiłe. Nie sprawiało mi trudności rozwiązanie tych zagadek. Do tego wszystkiego dochodzi XIX -wieczna Anglia. Klimat balów, niezwykłe stroje i rewolucja polityczna. Młoda kobieta i przystojny mężczyzna oraz rodzące się między nimi uczucie.  Wszystko to dodaje oryginalnego "smaczku" i sprawia iż książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Pozycja idealna na ponury wieczór , na oderwanie się od bardzo ambitnej literatury. Polecam- nie tylko miłośnikom romansów historycznych.

Moja ocena- 4/6

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Pani Monice z Wydawnictwa Mira.

seria/cykl wydawniczy: Powieść Historyczna
wydawnictwo: Wydawnictwo Mira
data wydania: czerwiec 2011
ISBN: 978-83-238-8195-7
liczba stron: 400


czwartek, 19 stycznia 2012

Top 10- Ulubione cytaty z literatury.Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu na blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięć ulubionych cytatów z literatury!
Ciężko jest wybrać tylko dziesięć. 
To moja prywatna lista ulubionych cytatów.


1. „Bo żyć możesz tylko tym, za co zgodzisz się umrzeć.”
Antoine de Saint-Exupéry - Twierdza


2. „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.” 
Antoine de Saint-Exupéry - Mały Książę


3. „Jutro jest zawsze czyste, nieskalane żadnym błędem.”
Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza


4.„Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jak byśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.”
Éric-Emmanuel Schmitt - Oskar i pani Róża


5. „Co to znaczy kochać mężczyznę? To znaczy kochać go na przekór sobie, na przekór niemu, na przekór całemu światu. To znaczy kochać go w sposób, na który nikt nie ma wpływu.” 
Éric-Emmanuel Schmitt - Małe zbrodnie małżeńskie


6.„- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.”
Alan Alexander Milne - Kubuś Puchatek


7. „Minuta pojednania więcej znaczy niż całe życie przyjaźni.”
Gabriel García Márquez - Sto lat samotności


8.„Za to kiedy kobieta postanawia przespać się z jakimś mężczyzną, nie ma takiego parkanu, którego by nie przeskoczyła, fortecy, której by nie zdobyła, ani jakiejkolwiek normy moralnej, której nie byłaby gotowa złamać; i nie ma takiego Boga, który by ją powstrzymał”
Gabriel García Márquez - Miłość w czasach zarazy


9.„Ludzi nie kocha się za to, że są doskonali, tylko pomimo to, że tacy nie są.”
Jodi Picoult - Bez mojej zgody


10. „W ostateczności wszystko sprowadza się do czerni i bieli – do dychotomii: dobro i zło.”
Jodi Picoult- W imię miłości

Jakoś tak wyszło, że moje ulubione cytaty w większości dotyczą tematu miłości...

piątek, 13 stycznia 2012

Leniwe popołudnie....

Za oknem śnieżna zadymka....Lubię jak pada śnieg. Zwłaszcza wtedy gdy nie muszę wychodzić na zewnątrz. :)


W głowie natłok myśli po lekturze '' Skradzionego dziecka ''. Myślę nad recenzją, ale wszystkie słowa i zdania wydaja się nieodpowiednie by opisać tą książkę.
W duszy dalej gra Adele ...:P 
A ja siedzę opatulona kocykiem i nie chce mi się spod niego wychodzić. W dużej mierze to wina pogody i zakwasów po wczorajszym fitnessie :P Pod ręką mam ''  Jeden dzień '' kisielek malinowy i jabłko:) Nie pozostaje nic innego jak zabrać się do lektury.


A na wieczór mam w planach obejrzeć wreszcie '' Przed świtem '' .:)
Dużo rozmyślałam dzisiaj o swoim blogu i zaplanowałam kilka zmian . Kiedyś obiecałam sobie, że jeśli mój blog odwiedzi 5000 osób , to zorganizuje konkurs. :)Ale o tym w najbliższym czasie.

czwartek, 12 stycznia 2012

Stosikowo 1/2012

Moje ostatnie nabytki książkowe. Wszystkie kupiłam jeszcze w 2011 roku. Niestety nie miałam okazji wkleić fotek.
Od góry-

 1. ''Tygrysie wzgórza'' -pożyczone od Bujaczka.
 2. '' Ucieczka z raju''- jak wyżej. Była jeszcze książka '' 7 razy dziś '' ale nie załapała się na zdjęcie.
 3. '' Smak życia '' - do recenzji z akcji Włóczykijka. Recenzja klik
 4. '' Okno z widokiem '' - do recenzji od Wydawnictwa SOL. Recenzja wkrótce.
 5. '' Rzeka zimna'' -  jak wyżej.
 6. '' Nielegalne związki''- zakup za grosze na allegro.
 7. '' Biała jak mleko, czerwona jak krew ''- efekt wymiany na LC
 8. '' Zagubiona przeszłość '' - efekt wymiany na LC. Recenzja wkrótce.
 9.  '' Zew pustyni '' - efekt wymiany na LC.
 10.  '' Zawsze przy mnie stój '' -efekt wymiany na LC.
 11. '' Wybacz, ale będę Ci mówiła skarbie'' - jak wyżej.
 12. '' 1Q84 '' - zakup na allegro.  Zapraszam na akcje allegro!!! sprzedaje tą książkę z powodu zdublowanego egzemplarzu. Podratujcie mój budżet :P
''1Q84'' aukcja!!!
  Niedługo będzie kolejny stosik:) A ja zabieram się do lektury.

  środa, 11 stycznia 2012

  Wschodzący księżyc

  ''Wschodzący księżyc'' Keri Arthur reprezentuje  nieznany mi dotąd gatunek fantasy. Nigdy nie miałam do czynienia z paranormalnymi romansami. Miło było poznać coś nowego, zwłaszcza iż czytając tą książkę nie rozczarowałam się.

  Książka jest pierwszym tomem (z dziewięciu) cyklu Zew nocy. Opowiada o losach Riley Janson - pół wampira, pół wilkołaka. Akcja toczy się w Melbourne w niedalekiej przyszłości. Wampiry i wilkołaki nie żyją już w ukryciu , ale normalnie egzystują wraz z ludźmi. Riley pracuje w Departamencie Innych Ras , który ma za zadanie bronić praw odmieńców oraz reprezentować ich w dialogu z człowiekiem. Jej brat bliźniak Rohan jest Strażnikiem w Departamencie. Rodzeństwo zostało wykluczone ze swojej sfory z powodu odmienności. Od tamtej pory próbują znaleźć swoje miejsce w tym dziwnym świecie. Szło im całkiem dobrze aż do momentu gdy Rohan znika podczas jednej z misji dla Departamentu a na progu mieszkania Riley pojawia się pewien seksowny wampir...

  ''Wschodzący księżyc'' to pasjonująca opowieść od której z pewnością nie będziecie w stanie się oderwać. Książka jest napisana lekkim i przyjemnym językiem. Zawiera wszystko co powinna zawierać tego typu literatura. Mamy tutaj elementy fantastyki- nowy i nieznany dotąd gatunek zmiennokształtnych. Opowieść trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Wręcz pozostawia niedosyt i skłania do sięgnięcia po kolejny tom.
  Do tego piękna kobieta oraz seksowni mężczyźni. I jeszcze ta '' księżycowa gorączka '' podczas której wilkołaki nie są w stanie powstrzymać się od seksu... To wszystko sprawia, że książkę przeczytałam w ciągu jednego dnia.

  Czytając recenzje '' Wschodzącego księżyca '' spotkałam się z krytyką. Niektórzy zarzucali autorce, że książka wręcz ocieka seksem. Muszę się nie zgodzić z tym stanowiskiem. Faktycznie jest wiele scen erotycznych- i z tego powodu nie poleciłabym lektury książki młodszym czytelnikom. Nie są to jednak sceny pornograficzne, takie które mogłyby zgorszyć dorosłego odbiorcę. Zaryzykuję stwierdzenie iż tego typu literaturę można śmiało raz na jakiś czas zgłębiać :P Ja z pewnością sięgnę po kolejny tom. Chętnie poznam dalsze losy Riley i seksownego wampira:)

  Polecam.
   Moja ocena- 5/6


  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Instytutowi Wydawniczemu Erica.

  ''Wschodzący księżyc'' Keri Arthur


  tłumaczenie: Kinga Składanowska
  tytuł oryginału: Full Moon Rising
  seria/cykl wydawniczy: Zew Nocy tom 1
  wydawnictwo: Erica
  ISBN: 978-83-623-2917-5
  liczba stron: 438

  Plany czytelnicze na rok 2012.

  Trochę późno dodaję ten wpis. Większość z Was już dawno to zrobiła. Niestety dopadł mnie jakiś kryzys twórczy. Nie chce mi się pisać. Może ktoś ma propozycję jak to przełamać??? Porady mile widziane...


  Moje plany czytelnicze na rok 2012.

  1.  Dalej czerpać radość z czytania.
  2.  Poznać twórczość przynajmniej czterech, nieznanych mi polskich autorek. Postanowiłam, że będzie to P. Katarzyna Michalak, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Marika Krajniewska oraz Maria Nurowska.
  3. Przeczytać wszystkie zalegające na mojej półce książki. ( wyzwanie Z półki) . Mam takich książek 20. Myślę ,że w ciągu roku dam radę. Zwłaszcza, że 4 pozycje już za mną.
  4. Przeczytać przynajmniej 2 książki Nicholasa Sparksa i 3 Jodi Picoult ( wyzwanie Wyciągnięte z półki życie) .
  5. Nadrobić zaległości w recenzjach ( wstyd się przyznać ile tego jest...) . Recenzować wszystko na bieżąco.
  6. Nie kupię ani jednej książki- dopóki nie przeczytam tych zalegających od zeszłego roku. ( Pomijam te już zamówione albo licytowane na allegro.)
  7.  Pojechać na Targi Książki do Warszawy albo Karkowa.
  8.  Przeczytać w roku 2012 przynajmniej 100 książek.
  9. Książki , które koniecznie chce przeczytać w 2012-
  - Seria '' Jutro ''
  -Seria  '' 1Q84 ''
  - Seria Millenium
  - '' Drzwi do piekła' ' M. Nurowskiej oraz druga część zaplanowana na październik 2012.
  - '' Tam gdzie Ty' ' Jodi Picoult
  - '' Przemiana '' Jodi Picoult
  - '' Zagubiona przeszłość'' Jodi Picoult
  - '' Ostatnia piosenka '' N. Sparks
  - '' Jesienna miłość '' N. Sparks
  - '' I wciąż ją kocham '' N. Sparks
  - '' Jeden dzień '' D. Nicholls
  -  '' Zanim ulegnę '' Lee Chang-Rae
  - '' Papierowy motyl '' M. Krajniewska
  - '' Spójrz na mnie ''  Yrsa Sigurdardóttir 
  - '' Skradzione dziecko ''  Keith Donohue 
  - '' Aniołowie zniszczenia ''  Keith Donohue  
  - '' Metro 2033 ''  Dmitrij Głuchowski 
  - '' Szukając Noel ''   Richard Paul Evans
  - '' Obiecaj mi ''   Richard Paul Evans 
  - '' Uratuj mnie''  Guillaume Musso 
  - '' Papierowa dziewczyna ''  Guillaume Musso
  - '' Kim byłbym bez Ciebie ''   Guillaume Musso
  - '' Zapach spalonych kwiatów ''   Melissa de la Cruz 
  - '' Wiadomość z nieba ''  Brooke DesserichKeith Desserich 
  - '' Sklepik z neispodzianką. Bogusia '' K.Michalak
  - '' Lato w jagódce'' K. Michalak
  - '' Zakład o miłość ''  Agnieszka Lingas-Łoniewska 
  - '' Bestia ''  Anders RoslundBorge Hellstrom 
  - '' Wybacz, ale chcę się z Tobą ożenić ''  Federico Moccia 
  - '' Trzy metry nad niebem ''  Federico Moccia 
  - '' Zapomniane ''  Cat Patrick 

  Przepraszam , że zanudziłam Was ta listą. Stworzyłam ją tak bardziej dla siebie, żeby móc podsumować później 2012 rok. 

  czwartek, 5 stycznia 2012

  Moje odkrycie muzyczne..

  Może jestem mał odkrywcza, ale zakochałam się dzisiaj w tej muzyce.....
  Adele.
  Dzisiaj w duszy gra mi Adele... I chyba zostanie tam na długo...  *


  * zdjęcia google pl.
  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...