niedziela, 24 lipca 2011

One Lovely Blog Award

Dziękuje za nominacje- miqaisonfire ,niedopisanie ,sardegna ,Aneta,Bujaczek,Nina,dagusia1149 .


Przykro mi ale nie dołączę do zabawy. Ciężko byłby wymienić 16 ulubionych blogów które nominuję.Pomijając oczywiście te osoby ,które wysłały mi zaproszenie do zabawy.I te ,które już biorą w niej udział. Chyba nie dam rady tego ogarnąć:P Cierpie na brak wolnego czasu.Dlatego każdą wolną chwile wolę poświęcić na czytanie książek i pisanie zaległych recenzji.Nazbierało sie ich sporo ,wiec spodziewajcie się wysypu recenzji na moim blogu:)]]


Dziękuje za nominacje- czuję się doceniona:)

czwartek, 14 lipca 2011

Kochaj i tańcz.20 lat wcześniej.

Dzisiaj będzie słów kilka o tej książce.Długo się zastanawiałam czy napisać ta recenzje.Dlaczego? Bo nie jest to powieść najwyższych lotów i zapewne dla większości z Was nie ma zbyt dużej wartości.Dla mnie była ona cennym uzupełnieniem filmu. W zasadzie nie planowałam ,że ja kiedyś przeczytam.Pewnego dnia wpadła mi w łapki podczas przechadzki po Matrasie.... a że miała śmiesznie niską cenę....Wiecie ja to jednak jestem uzależniona od kupna nowych książek.:)


Akcja książki toczy się w dwóch perspektywach czasu.


W roku 2008.
Tą historie znamy z filmu.Główna bohaterka jest Hania.Młoda,posiadająca wymarzoną prace i niemal bajkowe życie.Dziewczyna ma narzeczonego Sławka z którym niedługo ma stanąć przed ołtarzem. Cały jej uporządkowany świat przewraca się do góry nogami,w momencie gdy dowiaduje się prawdy o swoim ojcu.Ojciec Hani żyje i na dodatek jest słynnym choreografem-Janem Kettlerem.Dziewczyna ma szanse go poznać,zbliżyć się do niego.Pod pretekstem napisania o nim wywiadu zaczyna przebywać w jego otoczeniu.Patrzy jak ojciec szkoli tancerzy do konkursu i odkrywa w sobie miłość do tańca.Odkrywa w sobie również miłość do Wojtka-jednego z uczestników konkursu...Hania będzie musiała podjąć ważne życiowe decyzje...


Rok 1983.
Poznajemy historie miłości Barbary i Jana.Widzimy jak między tą dwójka rodzi się uczucie. Jan młody i utalentowany tancerz mógłby zdobyć każdą kobietę.Wybiera Basie-naiwna studentkę,troszkę szara myszkę.Uczcie tej dwójki od samego początku było skazane na porażkę.Dlaczego?Dla Jana najważniejsza była kariera-ciągłe treningi i wyjazdy.Dostał od losu ogromną szanse-wyjazd do USA aby szkolić się pod okiem najlepszych.Okazuje się ,że Basia jest w ciąży.Jan ,mimo to nie rezygnuje z wyjazdu.Chce żeby Basia dokonała aborcji...  Dziewczyna postanawia za wszelka cenę urodzić dziecko.Zaczyna nowe życie. Z całych sił walczy o siebie i Hanie,o przetrwanie.
Jednak los płata im kolejnego figla. Po 25 latach rozłąki,drogi Jana i Barbary ponownie się krzyżują...


Po książce nie spodziewałam się zbyt wiele.Potraktowałam ja jako czytadło pozwalające oderwać się od codzienności.Muszę przyznać ,że się nie zawiodłam. Książka jest napisana lekkim językiem-dzięki temu czyta się ją bardzo szybko.Muszę jednak przyznać ,że troszkę się nudziłam podczas rozdziałów z roku 2008.Znałam tą historie już z filmu.Z niecierpliwością czekałam na rozdziały z roku1983.Brakowało mi w filmie  zarysu historii miłości Jana i Barbary.Taki brakujący element układanki,pozwalający poznać uczucia głównych bohaterów.Pokazujący dlaczego i w jaki sposób znaleźli się w obecnej sytuacji. Widzimy uczucia jakie nimi targały,błędy z przeszłości,nieprzemyślane i zbyt pochopne decyzje... Dzięki temu historia przedstawiona w filmie staje się pełniejsza.


Polecam Wam ta powieść-jest idealna na długie i ciepłe letnie wieczory.:)


Moja ocena 4/5


Kochaj i tańcz.20 lat wcześniej 

wydawnictwo: W.A.B.
data wydania: 2009 
ISBN: 9788374146227
liczba stron: 376
środa, 6 lipca 2011

Przepraszam.

Przepraszam za cisze na blogu. Ostatnio nie mam na nic czasu. Brutalnie dopadło mnie życie. Wyciska mnie jak cytryne-nie pozostawiając ani okruszynki sił. Czytam co u Was ale nie brakuje mi czasu i sił na pisanie.
Co prawda książki czytam- ale nie tyle ile bym chciała.Stos się nie zmniejsza,nowe pozycje ciągle przybywają a ja jestem do tyłu z recenzjami.

To nie jest najlepszy okres w moim życiu.Mam nadzieje,że w ciągu tygodnia -góra dwóch wszystko się unormuje.Zbyt wiele spraw i problemów się na mnie ostatnio zwaliło.Ale jest szansa na poprawę:)

W weekend postaram się skrobnąć kilka zaległych recenzji.A potem będzie wszystko już na bieżąco.

Dobra dość smęcenia.I tak pewnie nikt tego nie przeczyta:P


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...